NOWOŚĆ!!!

  1. Twoja polisa przeciw utracie widzenia!!!
  2. Nie czekaj! Oceń zawartość barwnika w plamce już dziś!!!
  3. Możesz zachować wzrok!!!

AMD dotyka każdego roku setki milionów ludzi na całym świecie. Jest to wi0dąca przyczyna utraty widzenia u osób po 50 roku życia w krajach wysokorozwiniętych (w Europie i Ameryce Północnej).

Istnieją czynniki ryzyka rozwoju tej choroby na które mamy potencjalny wpływ. Możemy je zmieniać i modyfikować, tym samym zmniejszając znacząco ryzyko zachorowania i rozwoju choroby. Jednym z najbardziej istotnych dla nas to obniżona gęstość barwnika plamki /GBP/. Plamka to część oka i siatkówki umożliwiająca widzenie szczegółów oraz czytanie.

GBP odpowiada za poziom ochrony plamki/siatkówki przed niebieską częścią widma światła widzialnego /380-500 nm/. Jest to wysokoenergetyczna część promieniowania widzialnego odpowiedzialna za uszkodzenie siatkówki i plamki. Światło tego typu jest powszechnie wykorzystywane  obecnie w telefonach telewizorach i tabletach. U osób z obniżoną zawartością GBP można zmniejszać ryzyko rozwoju choroby:

  1. Poprzez suplementacje barwników – karotenoidów obecnych w siatkówce luteiny i zeaksantyny które co udowodniono w wielu badaniach podnoszą poziom GBP
  2. Poprzez stosowanie soczewek oraz okularów ochronnych  z tzw. filtrem blue blocker zmniejszającym ilość wysokoenergetycznego promieniowania docierającego do siatkówki.

Badanie gęstości barwnika plamki /GBP/  umożliwia wczesne wykrycie ryzyka rozwoju zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem /AMD/. Mierząc  gęstości barwnika plamki – jeden z najbardziej znaczących  i podlegający modyfikacji czynników ryzyka rozwoju AMD – skaner MPSII w niespełna 90 sekund dostarcza informacji na temat ryzyka rozwoju tej choroby w każdym z twoich oczu.

Elektron Technology. Szybki. Wszechstronny. Niezawodny. Intuicyjny

MPS II jest przenośnym urządzeniem do prowadzenia badań przesiewowych umożliwiającym wczesną identyfikację pacjentów zagrożonych wystąpieniem
zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), które stanowi główną przyczynę utraty widzenia u osób powyżej 50 roku życia.
MPS II dokonuje pomiaru poziomu pigmentu plamkowego w oku. Niski poziom pigmentu plamkowego jest znaczącym (modyfikowalnym) czynnikiem ryzyka wystąpienia AMD. Po jego wykryciu wymagane jest zastosowanie odpowiedniej diety, wdrożenie suplementacji i zmiana stylu życia w celu zminimalizowania ryzyka wczesnego rozwinięcia się AMD.

Wykrywanie – badania przesiewowe pozwalające wykryć niskie poziomy pigmentu plamkowego
Postępowanie – podawanie suplementacji, zmiana diety i trybu życia przyczyniają się do wzrostu poziomu pigmentu plamkowego
Monitorowanie – regularne badania kontrolne sprawdzające poziom pigmentu plamkowego
Wykres