SOCZEWKI FOTOCHROMOWE – Są to inteligentne soczewki, które reagują na światło – przyciemniają się na słońcu,
a w pomieszczeniach rozjaśniają się. Rodzaje fotochromów: Soczewki fotochromowe mogą być mineralne (szklane) jak i organiczne („plastikowe”). Wśród szklanych soczewek fotochromowych można wyróżnić generalnie jeden rodzaj fotochromów.

 

 

CZĄSTECZKI FOTOCHROMOWE STALE DOSTOSOWUJĄ SIĘ DO ISTNIEJĄCEGO ŚWIATŁA

Kiedy soczewki Transitions® są wystawiane na światło zawierające promienie UV, miliardy cząsteczek fotochromowych zaczynają zmieniać swoją strukturę. To właśnie ta reakcja powoduje ciemnienie soczewek.

Tylko soczewki Transitions wykorzystują tę wyjątkową technologię, opartą na opatentowanych recepturach, opracowanych w wyniku ponad 20 lat prac badawczych i innowacji. Każda receptura jest trwale związana z powierzchnią soczewki. Cząsteczki te nieustannie i płynnie zmieniają kalibrację, tak aby do Twoich oczu docierała zawsze optymalna ilość światła – nieważne, czy stoisz w pełnym słońcu, pod zachmurzonym niebem czy w pomieszczeniu.

OD ZWYKŁYCH SOCZEWEK DO NIEZWYKŁEJ TECHNOLOGII

Technologia fotochromowa opracowana przez firmę Transitions Optical staje się integralną częścią soczewki poprzez zastosowanie jednego z dwóch procesów, zastrzeżonych przez firmę.

Jeden z nich nazywa się wchłanianiem (ang. imbibing). Angielskie słowo pochodzi z łacińskiego imbibere – pić, wchłaniać. Metoda ta wykorzystuje ciepło, aby przyciągnąć fotochromowe pigmenty i wtopić je w soczewkę. Po zakończeniu procesu wchłaniania, powierzchnia soczewki pokrywana jest specjalną powłoką, odporną na zadrapania.

Niektóre materiały, z których wytwarzane są soczewki, nie wchłaniają pigmentów równie łatwo. W takich przypadkach stosowana jest inna metoda, pod nazwą Trans-Bonding. Wchłanianie sprawia, że technologia fotochromowa znajduje się pod powierzchnią soczewki, natomiast opatentowany proces Trans-Bonding umieszcza ją na powierzchni soczewki.

W przeciwieństwie do metod stosowanych do produkcji niektórych innych rodzajów soczewek fotochromowych, zarówno wchłanianie, jak i Trans-Bonding zapewniają to samo, wyrównane zabarwienie na całej powierzchni soczewki – niezależnie od różnic w jej grubości, związanych z jej mocą optyczną. W firmie Transitions Optical opracowujemy i dostosowujemy nasze procesy tak, aby zapewnić optymalne działanie fotochromowe, trwałość soczewek oraz ich kompatybilność z innymi dodatkami, takimi jak powłoki antyrefleksyjne.

Transitions Optical jest jedyną firmą na świecie, która opracowała własną technologię fotochromową. Dlatego właśnie jesteśmy liderem tej branży, cieszącym się zaufaniem na całym świecie: co sekundę na świecie sprzedawana jest para soczewek marki Transitions.

W SAMOCHODZIE

Szyba samochodowa blokuje ponad 99% promieniowania UV, co sprawia, że większość soczewek fotochromowych nie ciemnieje wyraźnie we wnętrzu pojazdu.

Oferujemy rozwiązanie do codziennego użytku: soczewki Transitions XTRActive zawierają specjalnie opracowaną recepturę fotochromową, która reaguje zarówno na promieniowanie UV, jak i na światło widzialne o krótkiej fali. Dzięki temu mogą zmieniać zabarwienie wewnątrz samochodu.

Jeżeli szukasz najlepszych wrażeń podczas jazdy, polecamy soczewki adaptacyjne Transitions® Drivewear.