• OKULARY

  W ofercie posiadamy następujące rodzaje okularów:

   

   

   

   

  OKULARY KORYGUJĄCE

   

   

   

   

  OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

   

   

   

   

  OKULARY SPORTOWE

 • OPRAWY OKULAROWE

  W sprzedaży mamy oprawy okularowe takich firm jak:

 • SOCZEWKI OKULAROWE

  Wykonujemy okulary korekcyjne:

   

  • JEDNOOGNISKOWE – okulary, w których widzimy dobrze na jedną odległość. Przykładem mogą być  tzw. “okulary do czytania”, czyli do prawidłowego widzenia z bliska. W przypadku tego typu okularów konieczne jest posiadanie drugiej pary do dali oraz zmiana okularów przy każdorazowym przeniesieniu wzroku na dalszą lub bliższą odległość.
  • DWUOGNISKOWE – okulary, w którch widzimy w dal i bliż, możemy w nich czytać i ogladać  TV.  Pomagają nam widzieć dobrze daleko i blisko bez konieczności zmiany okularów. W jednej soczewce znajduje się wartość mocy do dali, a mała soczewka tzw. wtopka służy do korekcji wartości do czytania.Ich wadą jest mało estetyczny wygląd oraz brak obszaru widzenia odległości pośrednich np. ekranu komputera czy zegarów samochodowych.
  • PROGRESYWNE – okulary, w których widzimy dobrze w dal, bliż i na odległości pośrednie (np.komputer). Soczewki progresywne dzięki płynnemu, łagodnemu oraz niewidocznemu dla innych przejściu mocy korekcyjnych między dalą, strefą odległości pośrednich oraz bliżą umożliwiają wyraźne i ostre widzenie przedmiotów w każdej odległości.
   Są najpopularniejszą i najbardziej komfortową metodą korekcji.

  Soczewki progresywne zakupione w EKOVISUS posiadają GWARANCJĘ ADAPTACJI, co oznacza, że w przypadku nieprzyzwyczajenia się do okularów progresywnych w ciągu 30 dni od daty zakupu soczewki zostaną wymienione na jedną parę soczewek dwuogniskowych lub dwa komplety soczewek jednoogniskowych (jeden do dali, drugi do bliży) wykonanych z tego samego materiału oraz posiadających te same warstwy uszlachetniające.

  Czytaj więcej…

  • BIUROWE (tzw.: półprogresywne) – okulary, w których  widzimy dobrze z bliska i na odległości pośrednie  (komputer)Czytaj więcej…
  • FOTOCHROMY – soczewki zmieniajace swoja barwę w zalezności od natężenia promieni uv

  Polecamy soczewki Transitions:

  • dostosowują się do zmiennych warunków
  • przejrzyste w pomieszczeniach
  • w słońcu bardzo szybko ciemnieją
  • blokują 100% promieniowania UVA i UVB
  • dostępne w kolorze brązowym, szarym, grafitowozielonym, fioletowym, granatowym, bursztynowym i zielonym

  Czytaj więcej…            oraz…

   

  Współpracujemy z producentem soczewek okularowych  JZO  Jeleniogórskie  Zakłady  Optyczne 

  W  swojej ofercie posiadamy  również  soczewki firm:

 • SOCZEWKI KONTAKTOWE

  Wyróżniamy kilka rodzajów soczewek:

  Soczewki kontaktowe jednodniowe
  Najzdrowszy i najbardziej higieniczny tryb wymiany soczewek kontaktowych. Nową soczewkę zakładamy rano a wieczorem wyrzucamy ją do kosza, bez potrzeby pielęgnacji w płynie do soczewek kontaktowych. Dla osób, które cenią sobie komfort widzenia podczas okazjonalnych wyjazdów lub uprawiających sport.

  Soczewki kontaktowe dwutygodniowe/miesięczne
  Najczęściej wybierany przez użytkowników tryb wymiany soczewek do zdejmowania na noc. Wymaga codziennej pielęgnacji soczewek i przestrzegania zalecanego okresu wymiany. Przed ponownym założeniem soczewki należy ją wyczyścić i zdezynfekować.

  Soczewki kontaktowe Night & Day
  Po założeniu można je nosić przez 30 dni i nocy bez konieczności codziennego zdejmowania, pielęgnacji i zakładania. Soczewki te wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiału a wysoka tlenoprzepuszczalność zapewnia zdrowy wygląd oczu, bez zaczerwienienia i obrzęków.

  Soczewki kontaktowe toryczne
  Stworzone z myślą o osobach mających astygmatyzm. Dzięki nowoczesnym technologiom zapewniają stabilny i wyraźny obraz przez cały dzień a szerokie spektrum mocy umożliwia dopasowanie torycznych soczewek u większości pacjentów z astygmatyzmem. Soczewki te są dostępne w następujących trybach wymiany: jednodniowym, dwutygodniowym i miesięcznym.

  Soczewki kontaktowe progresywne
  Noszą także nazwę soczewek multifokalnych. Dedykowane są osobom prowadzącym aktywny tryb życia i nie uznającym kompromisów w zakresie wyraźnego widzenia na każdą odległość. Doskonale eliminują problem ciągłej zmiany okularów jednocześnie zapewniając komfortowe widzenie w dal oraz przy wykonywaniu czynności w bliskich odległościach. Dostępne w trybach wymiany jednodniowym i miesięcznym.

  Soczewki kontaktowe kolorowe
  W Naszej ofercie posiadamy soczewki, które subtelnie wzmacniają kolor oczu, dają efekt powiększenia oczu lub zdecydowanie zmieniają kolor.

   

  Dobór soczewek

  Nasz Salon Optyczny współpracuje z czołowymi producentami soczewek kontaktowych:

  Wiemy jakie możliwości i komfort widzenia dają prawidłowo dobrane soczewki kontaktowe, dlatego Nasi specjaliści zawsze indywidualnie dobierają soczewki dla każdego pacjenta. Podczas badania pod kątem aplikacji soczewek kontaktowych dowiecie się Państwo jakiej mocy soczewki powinniście nosić oraz jaki materiał i tryb wymiany będzie dla Państwa najkorzystniejszy.
  Kontaktolog-optometrysta pokaże również co wolno a czego nie powinniście robić z produktami kontalogicznymi oraz przekaże wiedzę niezbędną do prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych.
  W cenie badania otrzymują Państwo pełne badanie wady wzroku oraz zestaw startowy zawierający komplet soczewek do przetestowania, płyn do pielęgnacji soczewek wraz z pojemniczkiem i krople nawilżające do oczu. Nasi specjaliści pokażą jak prawidłowo zakładać, zdejmować i pielęgnować soczewki a za tydzień lub dwa zaproszą Państwa na bezpłatną wizytę kontrolną.
  Stałym użytkownikom szkieł kontaktowych badanie w Naszym Salonie Optycznym daje możliwość przetestowania nowych, innowacyjnych produktów, które znacznie mogą podnieść komfort widzenia, bez ryzyka dobrania soczewek z nieodpowiednimi parametrami.

 • AKCESORIA OKULAROWE

  Zapraszamy do obejrzenia akcesoriów do okularów:

 • POMOCE OPTYCZNE

  strona w trakcie budowy

  strona w trakcie budowy