Nasi Lekarze

Dr n. med. ADAM JARMAK

Studia medyczne ukończył z wyróżnieniem w 1981 roku. Po 2-letniej praktyce lekarskiej we wsi Celestynów zaczął pracę w Klinice Okulistyki Wojskowej Akademii Medycznej, gdzie do 2002 roku pełnił funkcje adiunkta. II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki uzyskał w 1987 roku, w tym samym roku obronił tytuł doktora nauk medycznych. Od 2002 na stanowisku ordynatora Oddziału Okulistycznego  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.

Dr n. med. MACIEJ STĘPIEŃ

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, w latach 2000-2002 odbył staż w Klinice Neurookulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Tybindze, gdzie zajmował się zagadnieniami z zakresu elektrofizjologii narządu wzroku oraz chorób dystroficznych siatkówki. Od 2002 roku starszy asystent w Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych i specjalisty chorób oczu.  Zajmuje się w szczególności leczeniem operacyjnym zaćmy i jaskry, leczeniem retinopatii cukrzycowej oraz AMD. Wykonuje badania AF, OCT, USG, zabiegi laserowe oraz iniekcje leków doszklistkowych. Jest członkiem ESCRS – Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji oraz EURETINA – Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówkowych.

Dr n. med. JOANNA STĘPIEŃ

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, w latach 2001-2003 odbyła staż w Klinice Neurookulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Tybindze, gdzie m. in. wykonała badania do pracy doktorskiej z zakresu elektrofizjologii i zakrzepów żyły środkowej siatkówki. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku, a specjalisty chorób oczu w 2009 roku. Od 2003 roku pracuje w Oddziale Klinicznym Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr. 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.  Zajmuje się w szczególności leczeniem jaskry, retinopatii cukrzycowej, AMD. Wykonuje AF, OCT, zabiegi laserowe, drobne zabiegi powiekowe oraz iniekcje leków doszklistkowych.

Dr

Dr MARCIN KUCHARSKI

W 1999 roku ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, w 2007 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób oczu. W latach 2008-2013 roku odbywał studia doktoranckie w Klinice Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, doborem soczewek kontaktowych, wykonuje m. in. angiografię fluoresceinową (AF) oraz optyczną koherentną tomografię (OCT).

Dr IGOR DROBNIEWSKI

Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 r. Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskał w 2008 r. Od 2002 r. zatrudniony na Oddziale Klinicznym Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, od 2008 r. na stanowisku starszego asystenta. Zajmuje się korekcją wad wzroku, diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób narządu wzroku, a w szczególności jaskry, retinopatii cukrzycowej i zwyrodnienia plamki związanego w wiekiem. Wykonuje badania OCT oraz USG gałki ocznej, zabiegi laserowe przedniego i tylnego odcinka oka oraz iniekcje preparatów doszklistkowych.

Dr ANDRZEJ STANISZEWSKI

Specjalista chorób oczu, absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem przedniego i tylnego odcinka oka. W zakresie szczególnych zainteresowań znajdują się jaskra, zaćma, inwazje pasożytnicze skóry powiek, a zwłaszcza wywołane nużeńcem – demodekoza.

Dr ANNA MAŁKUS

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista chorób oczu dzieci i dorosłych. Wieloletni pracownik Oddziału Okulistycznego szpitala im. Jonschera i szpitala im. J. Korczaka w Łodzi. Aktualnie zajmuje się leczeniem zachowawczym schorzeń narządu wzroku dorosłych i dzieci ze szczególnym uwzględnieniem zeza i niedowidzenia.

Dr TOMASZ GRĘDYSA

Ukończył wydział lekarski WAM w 1997r, specjalista chorób oczu od 2007. Starszy asystent w Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Wykonuje zabiegi fakoemulsyfikacji zaćmy, przeciwjaskrowe chirurgiczne i laserowe, drobne zabiegi okulistyczne na aparacie ochronnym oka, a także zajmuje się leczeniem i laseroterapią schorzeń siatkówki, leczeniem AMD (iniekcje leków doszklistkowych). Wykonuje badania: AF, OCT. Jest członkiem ASCRS – Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Refrakcji, ESCRS – Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji, EURETINA – Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówkowych, Amerykańskiej Akademii Okulistyki.

Dyrektor Medyczny Europejskiego Centrum Zdrowego Oka.